מקרקעין ונדל״ן – מתן טיפול מקיף בכל ההיבטים המשפטיים, הכלכליים והעסקיים הכרוכים בעסקה.

משרדנו פועל בגישה ייחודית המשלבת היבטים כלכליים ומשפטיים וניהול חוזים תוך התחשבות בשני הצדדים, על מנת לאפשר עסקה מוצלחת לטווח ארוך – שיטה שמוכחת בהצלחה.

חוזה רכישה יד שנייה

מהו חוזה רכישה במקרקעין?

חוזה רכישה הינו חוזה הנערך בין שני צדדים, המוכר והרוכש,לביצוע רכישה של דירה או נכס אחר במקרקעין. חוזה רכישה במקרקעין חייב להתבצע בכתב כדי להיות בעל תוקף חוקי.

מדוע חשוב ליווי של עורך דין מקרקעין בתהליך זה?

רכישת דירה מהווה את אחת מן הפעולות המשפטיות היקרות והמשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם, ועל כן בטרם רכישת נכס, חשוב להיות מלווים בעורך דין מקרקעין, אשר יבצע עבורכם את כל הבדיקות הנחוצות ויאיר את עיניכם בעניינים החשובים הנוגעים לעסקה. תפקידו של עורך הדין הוא להבטיח אתכם ואת כספכם, ככל הניתן, בפני הסיכונים השונים הקשורים לעסקה.

מומלץ שלא להסתייע בשירותיו של עורך הדין של הצד השני,אלא לשכור שירותיו של עורך דין מקרקעין נפרד מטעמכם,אשר ייצג אך ורק את האינטרסים שלכם במסגרת חוזה הרכישה.

תחום דיני מקרקעין הינו מורכב ובעל היבטים רבים המתעדכנים מעת לעת, ולכן לניסיון ולמומחיות של עורך הדין המסוים בו תבחרו יש חשיבות מכרעת עבורכם.

מדוע לבחור במשרד גלית פרלדיק – עריכת דין וגישור?

במסגרת ייצוגנו רוכשי דירות אנו מקפידים על עריכת בדיקות מקדמיות מקיפות, ובכלל זה: בדיקת טיב הזכויות של הנכס במרשמים השונים – בטאבו, במינהל מקרקעי ישראל ובחברות המשכנות; בדיקת עיקולים, משכנתאות, שעבודים,הערות; קיומו של היתר בנייה, חריגות בנייה, צווי הריסה;בדיקות מקדמיות בענייני מיסוי וכד\'. בנוסף לטיפול מקיף בכל ההיבטים המשפטיים, אנו מכוונים ומייעצים ללקוחותינו גם בהיבטים הכלכליים והעסקיים הכרוכים בעסקה.

עריכת עסקאות מקרקעין הינו תחום ההתמחות המרכזי שלנו,ולפיכך אנו מקפידים על התעדכנות מתמדת בכל ההתפתחויות והשינויים בתחום זה.

 

חוזה רכישה מקבלן

מהו חוזה רכישה מקבלן?

חוזה רכישה המתייחס לרכישת דירה חדשה ישירות מהקבלן(דירה יד ראשונה), לרוב בטרם נבנתה.

מדוע חשוב ליווי של עורך דין מקרקעין בתהליך זה?

עורך דין מטעם הקבלן מחויב בשמירה על האינטרסים של הקבלן בלבד, ולפיכך חוזה רכישה מקבלן מנוסח בצורה חד צדדית לטובת הקבלן.

על פי כללים 2 ו– 4 לכללי לשכת עורכי הדין (ייצוג בעסקאות בדירות), התשל"ז-1977, מחויבותו של עורך דין מטעם הקבלן מוגבלת לרישום הערת אזהרה על שמכם ורישום הדירה על שמכם, בבוא היום (ושכר הטרחה אותו אתם נדרשים לשלם לו הינה אך ורק בעבור פעולות אלו).

כלומר, חל על עורך הדין מטעם הקבלן איסור על פי דין, לדאוג לאינטרסים של הרוכש.

מדוע לבחור במשרד גלית פרלדיק – עריכת דין וגישור?

במסגרת ייצוגנו רוכשי דירות מקבלן אנו מקפידים על עריכת בדיקות מקדמיות רבות ככל הניתן, ובכלל זה: בדיקת הקבלן(האם קבלן רשום ברשם הקבלנים בסיווג המתאים, האם בעל הקרקע וכד\'); בדיקת טיב הזכויות של הנכס במרשמים השונים – בטאבו, במינהל מקרקעי ישראל, בחברות המשכנות וכן ברשם החברות; בדיקת עיקולים, משכנתאות, שעבודים,הערות; קיומו של היתר בנייה; בדיקות מקדמיות בענייני מיסוי;בדיקת הבטוחות המוצעות; אופן הגדרת הדירה; בדיקת התמורה וסופיות התמורה; הגדרת תקופות האחריות; בדיקת קיומה של התחייבות לרישום הזכויות על שמכם והמועדים לה וכד\'.

בנוסף, אנו מכוונים ומייעצים ללקוחותינו גם בהיבטים הכלכליים והעסקיים הכרוכים בעסקה זו בנושאים שהינם בעלי ערך כלכלי גבוה מאוד, ובכך משיגים ללקוחותינו חסכון כלכלי עצום.

חוזה שכירות

33896490_mמהו חוזה שכירות?

חוזה שכירות הוא מסמך משפטי המסדיר את מכלול הזכויות והחובות של השוכר והמשכיר.

מדוע חשוב ליווי של עורך דין מקרקעין בתהליך זה?

היות וחוזי שכירות נתפסים כחוזים סטנדרטים ופשוטים לכאורה, ואינם מעוגנים בנוכחות עורך דין, תחום חוזי השכירות הינו אחד התחומים בהם נעשות הכי הרבה הפרות חוזים.

לחוזה שכירות משמעויות רבות כבדות משקל לטווח הארוך(כגון מקרים של שוכרים המסרבים לפנות את הנכס כמו גם מסרבים להמשיך לשלם עבור שהותם בנכס שלכם, מקרים של הרס הנכס, שהינו בדרך כלל הנכס היקר ביותר שלכם וכד\'), ולכן זה לא המקום לחסוך בהוצאות. העצה הטובה ביותר בתחום זה הינה "הקדימו תרופה למכה". כך תחסכו מעצמכם בעיות, התמודדות והוצאות גבוהות כשכבר מאוחר מידי..

מדוע לבחור במשרד גלית פרלדיק – עריכת דין וגישור?

אנו מקפידים על ניסוח חוזה שכירות המתאים באופן אישי ללקוח וצרכיו, ובכך מבטיחים כי חוזה השכירות יכובד ויקוים בטווח הארוך.

לגלית פרלדיק מנהלת המשרד השכלה פורמאלית וידע רב במגוון תחומי משפט, כלכלה ועסקים, ידע אותו היא משלבת בניסוח חוזה השכירות, תוך מתן יתרון ללקוחותיה. הקו המנחה אותנו בניסוח חוזי שכירות הינו בראש ובראשונה הבטחת כספו של המשכיר ושמירה על נכסיו. יחד עם זאת,אנו מאמינים ופועלים בגישה של WIN-WIN בניהול חוזים,תוך התחשבות בשני הצדדים על מנת לאפשר עסקה מוצלחת והסכמים טובים לטווח ארוך – שיטה שמוכחת בהצלחה.

במסגרת ניסוח חוזה השכירות אנו מתייחסים לטיב השוכרים וטיב הביטחונות, מגדירים מנגנונים מרובים למניעת הפרות החוזה, קובעים מנגנוני יציאה וסיום של החוזה, מגדירים בצורה ברורה את חלוקת האחריות בין המשכיר לשוכר וכד\'.

למשרדנו ידע וניסיון רב בעריכת חוזי שכירות של דירות,משרדים, חנויות ונכסים עסקיים.

 

חוזה מכר

מהו חוזה מכר?

חוזה מכר הינו חוזה הנערך בין שני צדדים, המוכר והרוכש,לביצוע רכישה של דירה או נכס אחר במקרקעין. חוזה מכר במקרקעין חייב להתבצע בכתב כדי להיות בעל תוקף חוקי.

מדוע חשוב ליווי של עורך דין מקרקעין בתהליך זה?

מכירת דירה הינה אחת מן הפעולות המשפטיות היקרות והמשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם.

תהליך מכירת דירה הינו מורכב וכרוך בלא מעט סיכונים, ככל שאינו מבוצע באופן מקצועי.

עורך דין מקרקעין יבצע עבורכם את כל הבדיקות הנדרשות ויבחן בעיניים מקצועיות את מכלול ההיבטים המשפטיים והמיסויים בקשר עם מכירת הדירה.

תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא להבטיח את כספכם בראש ובראשנה, ולצפות את הסיכונים האפשריים השונים בגדרה של חוזה המכר ולמנוע אותם.

חשוב מאוד להקפיד לשכור שירותיו של עורך דין מקרקעין אשר הינו בעל ידע וניסיון ספציפיים בטיפול בעסקאות מקרקעין. תחום דיני מקרקעין הינו מורכב ומסועף וכולל היבטים רבים המתעדכנים מעת לעת, ולפיכך קיימת חשיבות מכרעת לניסיונו ולבקיאותו של עורך הדין הספציפי בו תבחרו.

מדוע לבחור במשרד גלית פרלדיק – עריכת דין וגישור?

במסגרת ייצוגנו מוכרים אנו מקפידים על עריכת בדיקות מקדמיות מקיפות, מקפידים על ניסוח חוזה מכירת דירה התואם את הנכס הספציפי והנותן מענה שלם וראוי לכל צורכי הלקוח.

אנו פועלים לניסוח חוזה אשר יעניק הגנה מלאה למוכר ולכספו, תוך התחשבות בנסיבות הספציפיות של עסקת המכר ושל הצדדים הספציפיים לעסקה, על מנת להבטיח עסקה מוצלחת וכיבוד החוזה בטווח הארוך – שיטה שמוכחת בהצלחה.

בנוסף לטיפול מקיף בכל ההיבטים המשפטיים, אנו מכוונים ומייעצים ללקוחותינו גם בהיבטים הכלכליים והעסקיים הכרוכים בחוזה מכירת דירה.

עריכת עסקאות מקרקעין הינו תחום ההתמחות המרכזי שלנו,ולפיכך אנו מקפידים על התעדכנות מתמדת בכל ההתפתחויות והשינויים בתחום זה.

 

הסכם שיתוף במקרקעין

הסכם שיתוף במקרקעין הינו הסכם בין שותפים בדבר ניהול המקרקעין המשותפים, השימוש בהם, חובותיהם וזכויותיהם.בהסכם השיתוף ניתן להעניק לכל שותף חזקה ייחודית בחלק מהמקרקעין. הסכם שיתוף נדרש בדרך כלל בקרקעות שלא עברו פרצלציה, שאז הרוכש נכס רוכש בשותפות חלק יחסי בלתי מוגדר בנכס ("במושע").

ניתן לרשום הסכם שיתוף בלשכת רישום המקרקעין,ומשנרשם כוחו יפה כלפי כל אדם שנעשה שותף בהמשך וכלפי כל אדם אחר. הסכם אשר לא נרשם בלשכת רישום המקרקעין יהיה תקף רק כלפי הצדדים החתומים על ההסכם.

המציאות מלמדת שאי הסדרת הסכם שיתוף מפורט ורישומו בטאבו מבעוד מועד – וכשמצב היחסים בין השותפים תקין –הינה קרקע פורייה לסכסוכי שכנים הגורמים לעוגמת נפש רבה ויכולים לפגוע קשות באיכות החיים, והמצב מחמיר שבעתיים כשרוצים למכור את הנכס ולהחליף אווירה, נתקלים ברוכשים שמסרבים להיות שותפים בקרקע שבמחלוקת (שעתידה להוביל להוצאות משפטיות מיותרות).

 

הסכם קומבינציה

עסקת קומבינציה במקרקעין הנפוצה ביותר הינה עסקת חליפין בין בעל המקרקעין לבין קבלן (חברה קבלנית) או יזם,במסגרתה מוכר בעל המקרקעין חלק מהמקרקעין תמורת שירותי בנייה על החלק הנותר. בדרך כלל עיקר התמורה מתקבלת במספר דירות העתידות להיבנות על אותה קרקע.

עסקת קומבינציה מעניקה לצדדים המתקשרים יתרונות כלכליים שונים, בהתאם לאופן ולצורה שעל פיהם עוצבה העסקה ביניהם. יחד עם זאת, זוהי עסקה ארוכת טווח, שכשם שיש לה יתרונות, בצידה גם סיכונים רבים.

עסקת קומבינציה הינה עסקה מורכבת, הדורשת מידה של מיומנות ומקצועיות משפטית בתחום הנדל"ן והמיסוי, לכן בטרם עריכת עסקה כאמור, רצוי לפנות לעורך דין מקרקעין על מנת שילווה את הצדדים בביצוע העסקה. באמצעות ליווי נכון על ידי עורך דין מקרקעין ותכנון מס מראש ניתן למקסם את הרווח מעסקת הקומבינציה בהשוואה למכירה רגילה.

 

ייצוג וליווי משפטי ליזמים וחברות בניה

משרדנו עוסק בליווי יזמים וחברות בנייה בכל הקשור להקמתם של פרויקטים למגורים ו/או למסחר ו/או משרדים בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים לפרויקט, החל מרכישת הזכויות במקרקעין, דרך עריכת החוזים מול רוכשי הדירות/הנכסים, ועד לדיווח לרשויות ולרישומם של הנכסים בפנקסי המקרקעין.

במסגרת זאת ניתן ליווי וייעוץ משפטי כולל – החל בבדיקת כדאיות העסקה, אופן ההתקשרות, קידום הליכי התכנון,עריכת העסקה עצמה ומסמכי הלוואי, ייעוץ מס, דיווחים ורישומים, וכל פעולה נלווית עד להשלמת העסקה ורישום הזכויות.